SD Quick Book

 •  rezervační systém je jedna velká „kniha rezervací“ tak jak ji známe z klasické papírové podoby určena pro hotely a penziony. Je jen převedena do elektronické podoby s mnohonásobně efektivnějším využitím právě v oblasti elektronických přenosů a na internetu. Celý systém slouží k evidenci rezervací hostů na hotelu či penzionu s možností on-line napojení se na další partnery a jejich webové stránky i v rámci marketingových a propagačních účelů.

  Hlavní předností je pak samotný online systém rezervací, který se „umí připojit“ na nekonečné množství smluvních partnerů jak ve sféře cestovního ruchu (např. cestovní kanceláře nebo ubytovací portály), tak v ostatních sférách všude tam, kde si dohodnete spolupráci a kde budou Vaši partneři ochotni umístit Vaše ubytovací zařízení na své webové či jiné elektronické prezentace. Zároveň nemusí být systémy partnerů kompatibilní a nemusí se složitě řešit přenosy elektronických dat. V dobách globalizace je automatizovaný „on-line“ bez nutnosti lidského zásahu skoro již nezbytností k tomu, aby dané ubytovací zařízení bylo schopno obstát v konkurenci i samotné životaschopnosti.

  SD Quick Book rezervační systém ulehčuje samotnou práci s evidencí ubytování na recepci a zároveň dopomáhá k lepší prosperitě podniku právě na základě možností on-linu rezervací pro Vaše klienty a on-line spoluprací s dalšími partnery.


  Systém je rozdělen na dvě rozhraní – „Klientské rozhraní“ a „Rozhraní pro provozovatele“:

  Klientské rozhraní“ je určeno pro klienty (hosty), kteří mají možnost po dobu 24 hodin v on-linu na webových stránkách ubytovacího zařízení provádět rezervace a zjišťovat aktuální obsazenost provozovny (pensionu nebo hotelu). Toto rozhraní se vyznačuje efektivní funkčností a jednoduchostí. Provést rezervaci přes toto rozhraní zvládne i méně zdatný uživatel internetu.

  Rozhraní pro provozovatele“ je určeno pro provozovatele ubytovacích zařízení. Mimo základní funkce provádění rezervací, lze v tomto rozhraní provádět výpisy potřebné pro provoz zařízení jako jsou odjezdy, příjezdy a počty stravy. Zároveň je možné pomocí tohoto rozhraní komunikovat s klientem (hostem) elektronickou formou. I toto rozhraní se vyznačuje efektivní funkčností a jednoduchostí. Je určeno hlavně menším provozovnám s ubytovací kapacitou do sto lůžek.

  Obě rozhraní jsou vzájemně propojena a každý požadavek z klientského rozhraní se okamžitě projeví v rezervacích provozovatele – tedy v rozhraní pro provozovatele.